5 výhod investic do podílových fondů

By | 25.5.2017

1. Potenciál vysokého zhodnocení

S podílovými fondy můžete dosáhnout zhodnocení, které výrazně převyšuje míru inflace, tj. dochází k růstu reálné hodnoty Vašich prostředků.

2. Dostupnost „velkých příležitostí“ pro drobné střadatele

Prostřednictvím podílových fondů můžete koupit akcie společností, jako jsou Apple, Microsoft, Samsung, BMW, Vodafone apod. Stačí Vám k tomu 100 Kč (minimální výše investic do podílových fondů). S ohledem na pestrou nabídku podílových fondů v České republice (přes 2 000 produktů) jsou Vám k dispozici investiční příležitosti ve všech koutech světa a ve všech odvětví. Ať už se jedná o americké banky, japonské technologické společnosti, evropské průmyslové giganty či těžaře uhlí, mědi, zlata, zinku z Austrálie

3. Likvidita

Otevřené podílové fondy jsou velmi likvidní, tj. vložené peníze lze získat velmi rychle zpět. Odprodej podílových listů probíhá zpravidla online a investiční společnost vyplácí peníze z prodeje podílových listů během několika dnů.

4. Transparentnost

Správci podílových fondů průběžně zveřejňují strukturu portfolia podílových fondů, tj. informace o tom, do jakých cenných papírů a v jakém množství podílový fond investuje. Zároveň, správci podílových fondů zveřejňují zpravidla měsíční zprávy, ve kterých komentují aktuální vývoj u cenných papírů, do nichž podílový fond investuje, a zdůvodňují investiční rozhodnutí, ke kterým v daný měsíc došlo.

5. Profesionální správa

Podílový fond řídí jeden či více portfolio manažerů, kteří zpravidla disponují týmem analytiků, jež vyhodnocují potenciál jednotlivých cenných papírů. Portfolio manažeři či analytici podílového fondu se zároveň účastní strategických jednání firem, jejichž cenné papíry (akcie, dluhopisy) má fond v portfoliu. Správce fondu má tak z první ruky informace, ke kterým se běžný drobný investor nedostane a není tak schopen (tento drobný investor) vyhodnotit aktuální potenciál dané společnosti.
Připraveno ve spolupráci se společností Phoenix Investor, nezávislou poradenskou společností pro náročné zákazníky z privátního sektoru, akademiky a podnikatele napříč celou Evropou.